złocień maruna

Złocień Maruna

[frame src=”http://www.i-witaminy.eu/wp-content/uploads/2012/01/złocień_maruna.jpg” width=”460″ height=”200″ linkstyle=”pp”]

Wszyscy cierpiący na migrenę wiedzą, że najpopularniejszym, łagodnym środkiem na dokuczliwe bóle głowy jest aspiryna. Natura jednak dysponuje jednak inną, naturalną substancją, która potrafi powstrzymywać ataki migreny. Ci, którzy ją stosują nazywają ten środek „cudowną aspiryną”. Substancja ta jest zawarta w liściach rośliny o nazwie złocień maruna. Jest bezsprzecznie skuteczna, co potwierdzają tysiące osób, cierpiących na bóle głowy o podłożu migrenowym.

Wykorzystywany w celach leczniczych złocień maruna to rozpowszechniona roślina zielna z rodziny astrowatych. Już starożytni Grecy stosowali ją, podobnie jak my aspirynę, w leczeniu takich dolegliwości jak bóle głowy, gorączka i reumatyczne stany zapalne. W XVII wieku brytyjscy lekarze twierdzili, że jest „bardzo skuteczna na wszystkie bóle w głowie”. Jednak złocień maruna popadł w niełaskę na wieki, i to z jednego powodu – jest mało skuteczny w obniżaniu gorączki. Wrócił do łask dopiero w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy brytyjscy badacze odkryli, że jest skutecznym środkiem przeciw migrenie.

Właściwości złocienia maruna:

 • skutecznie łagodzi ból migrenowy i objawy towarzyszące
 • wyciąg ze świeżego złocienia blokuje zwężenie naczyń
 • roślina leczy migrenę, artretyzm, reumatyzm oraz alergie

W złocieniu czynnikiem hamującym migrenę jest najprawdopodobniej parthenolida. Wielu specjalistów utrzymuje, że złocień zawdzięcza swą skuteczność stosunkowo dużej koncentracji tej substancji. Dowiedziono, że parthenolida powstrzymuje wytwarzanie serotoniny. Nadmiar serotoniny, hormonu działającego w komórkach i naczyniach krwionośnych mózg, wyzwala taki migreny, prawdopodobnie przez wywoływanie skurczu naczyń.

Złocień maruna, jak wykazują badania, ma także działanie przeciwzapalne, co także może mieć związek  z jego skutecznością w zwalczaniu migreny. Złocie działa także przeciwzakrzepowo, antybakteryjnie i antyalergicznie – powstrzymuje uwalnianie histaminy z tzw. komórek tucznych.

Kto nie powinien stosować złocienia maruny?

Kobiety ciężarne, ponieważ może on wywołać skurcze macicy, kobiety karmiące piersią oraz dzieci poniżej drugiego roku życia. Należy zachować ostrożność jeśli stosuje się leki przeciwzakrzepowe, ponieważ złocień ma właściwości rozrzedzania krwi i w rzadkich przypadkach może przyczynić się do wywołania krwotoku.

„Cudowne kuracje” Jean Carper

Jedna myśl w temacie “Złocień Maruna”

 1. Witaj, naprawdę się cieszę iż tutaj trafiłem. To fajnie że wiele stron przedstawia porady medyczne.
  Korzystając z okazji zachęcam do odwiedzin własnej strony.

  Z wyrazami szacunku!

  |Intrygujący post. złapałem kilka błędów ort., jednak nic czym trzeba
  się przejmować. Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u mnie, w szczególności jeśli interesujesz
  się medycyną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *